V petek, 7. aprila, smo v vrtcu Cirkovce ob svetovnem dnevu zdravja priredili čistilno akcijo. Najprej smo ob slikanici Eko zmajček avtorice Mojiceje Podgoršek spoznavali vrste odpadkov, ločevanje ter predelavo in ponovno uporabo le-teh, nato pa smo se oblekli in obuli, si nataknili zaščitne rokavice ter se odpravili na teren, kjer smo kljub navidezno čistemu okolju našli in v vrečah ločeno zbrali kar nekaj odpadkov. Te smo nato ločeno odvrgli v zabojnike ob šoli ter tako poskrbeli za čisto, zdravo in urejeno okolico šole ter vrtca.
Naučili smo se, da odpadkov ne mečemo v naravo, marveč jih ločujemo in zbiramo v za to pripravljenih zabojnikih ter s tem tudi mi prisostvujemo pri čistejšemu okolju.

Otroci iz skupine Vijolice z vzgojiteljicama