Na sončno petkovo jutro, dne 23. 6. 2017,  smo se otroci iz skupine Vijolice z vzgojiteljicami po zajtrku odpravili na pohod proti železniški postaji v Cirkovcah. Pot nas je vodila mimo cerkve in kmalu smo radovedni prispeli na naš cilj. Nekateri med nami so bili tokrat prvič na železniški postaji, zato je bila tem izkušnja toliko bolj zanimiva. Ogledali smo si čakalnico, železniške tire in izobešeni vozni red ter ugotovili, da bi na naslednji potniški vlak, ki bi si ga z veseljem ogledali, morali še kar čakati. Zato smo se pogovorili o vrstah vlakov, se fotografirali in se odpravili proti domu, kjer živi deklica iz naše skupine – Elina. Tam so nas prijazno sprejeli in nam ponudili sok, s katerim smo si potešili žejo, in sladke dobrote. Otroci smo se na vrtu še malce poigrali ter se nato polni doživetij odpravili nazaj proti vrtcu. Hvala Elini in njeni mamici za spremstvo, prijazno dobrodošlico in pogostitev.

Otroci iz skupine Vijolice z vzgojiteljico Katjo Vodošek