V okviru svetovnega dneva hrane (16.10.) in svetovnega dneva boja proti revščini (17.10.) smo na OŠ Cirkovce z različnimi dejavnostmi obeležili skrb do hrane in odgovornega ravnanja s hrano. Pod mentorstvom učiteljice za likovno umetnost Tatjane Novak so vsi učenci 6. razreda izdelali strip, pripravili napise na pano ter razstavo stripov v šolski jedilnici. Dne, 18. 10. 2017, smo s predstavniki šolske skupnosti ter učiteljico za likovno umetnost Tatjano Novak organizirali pripravo zdravih prigrizkov za učence in vse zaposlene na šoli. Učenci so iz 4 vrst suhega sadja izdelovali sadne kroglice ovite v kokosovo moko. Zbrali smo se ob 7.15, izdelali več kot 250 sadnih kroglic, ki so jih nato postregli na krožnikih v razredih. Ne le da so pri pripravi neizmerno uživali, sadni prigrizki so bili tudi zelo okusen in predvsem zdrav posladek s katerim so presenetili svoje sošolce in učitelje že v začetku pouka.

Zapisala:
Tina Kajzer Hameršak, ŠSD in mentorica šolske skupnosti