Učenci tretjega triletja so imeli 2. kulturni dan na daljavo. Poimenovali smo ga Kino in gledališče iz domačega fotelja.

Sedmošolci so si ogledali predstavo Kit na plaži, osmo- in devetošolci pa nizozemsko- nemški film Nenavaden teden s Tesso.

Po ogledu so sledile mnoge zanimive in raznovrstne dejavnosti. Učenci so pisno poustvarjali, odkrivali Nizozemsko, otok Terscheling, kjer je bil film posnet, učili so se nizozemščine, iskali podatke in zanimivosti o tej državi.

Dobivali smo se v »živo« v videokonferencah, kjer smo se pogovarjali o gledanem in predstavili svoje delo.

Kulturni dan je bil kljub drugačnemu načinu dela zelo zanimiv, učenci pa zelo  ustvarjali in motivirani za delo.

To pa se je zelo dobro pokazalo v kulinaričnem izzivu, kjer so pripravljali nizozemske mini palačinke, imenovane »poffertjes«.

Jerneja Kuraj in Lora Nadelsberger