Ker je oktober mesec požarne varnosti, smo tudi letos v naš vrtec povabili gasilce PGD Jablane. V sredo, 11. oktobra 2017, so k nam že tradicionalno prišli, da nam predstavijo poklic gasilca in nam razkažejo gasilski vozili z opremo. Polni pričakovanj smo se odpravili proti igrišču, kjer so nas že pričakovali. Sonce nas je toplo pozdravilo in radovedni obrazki so se obračali proti mogočnemu gasilskemu vozilu. Gasilec Matej je otroke podučil, kam pokličemo, v kolikor nas preseneti požar, in kako pri njih izgleda intervencija. Nato smo se imeli čast peljati v čisto novem gasilskem kombiju, kar je bilo za marsikaterega izmed otrok prav posebno doživetje. Prav vsak se je pomeril tudi v brizganju vode s hitro cevjo in moramo priznati, da so bili nekateri kar spretni. Nato smo naredili še eno čisto pravo gasilsko fotografijo. Gasilec Matej je iz gasilskega vozila potegnil zaboj s čokoladicami za vsakega izmed nas. Presenečeni smo se spraševali, če tudi to sodi h gasilski opremi. Posladkali smo se in se gasilcem zahvalili za prijetno preživet dopoldan.

Snidenje s čisto pravimi gasilci, ki so vzor masikateremu otroku, še dolgo ne bo šlo v pozabo.

vzgojiteljica Katja Vodošek